Máte-li zájem o množstevní slevy pokračujte >> ZDE
Neohodnoceno

NOW L-Karnosin, 500 mg x 50 rostlinných kapslí

L-Karnosin, 500 mg x 50 rostlinných kapslí
Now Foods, 244 Knollwood Drive, Suite 300, Bloomingdale, IL 60108, USA
Doplněk stravy

- Dipeptid tvořený aminokyselinami alanin a histidin
- Obsažen ve svalech a nervové tkáni
- Udržuje stabilní pH uvnitř buněk
- Vhodné pro vegetariány a vegany

Karnosin je dipeptid, který sestává z aminokyselin beta-alanin a histidin. Ve vysoké koncentraci se přirozeně vyskytuje ve svalech (kosterní svalovina, srdce, játra) a nervové tkáni (některé části mozku), avšak s věkem jeho množství postupně klesá. Hlavními potravinovými zdroji karnosinu jsou maso, ryby a vejce. Vegetariánské (a zejména veganské) stravování proto tělu poskytuje výrazně nižší množství karnosinu. Lze jej však také přijímat ve formě doplňku stravy. Hlavní funkci karnosinu je udržovat stabilní pH uvnitř buněk.

Karnosin pro dlouhověkost

Poměrně rozsáhlý výzkum dokladuje, že karnosin má významný potenciál proti stárnutí (anti-aging) vzhledem k jeho vyjímečným schopnostem chránit a prodlužovat funkční životaschopnost klíčových stavebních jednotek organismu, tj. buněk, bílkovin, DNA a lipidů. Karnosin může být zcela právem nazývám látkou dlouhověkosti. A jestliže je tato látka navíc zcela bezpečná, přirozeně se vyskytující v organismu i ve stravě, a prokázala prodloužení života u zvířat i kulturách lidských buněk, stává se základní látkou programu prodloužení života.

Jakým způsobem karnosin prodlužuje život?
Odpověď na tuto otázku plně neznáme, ale vlastnosti karnosinu ukazují na mechanismy stárnutí buněk a tkání a na anti-aging opatření, která tyto procesy potlačují.

Zajímavé pokusy byly provedeny ruskými vědci koncem 90. let minulého století, kteří testovali účinky karnosinu proti stárnutí u myší – testovala se průměrná doba života a známky senescence (stárnutí) u myší s urychleným procesem stárnutí. Polovině myší byla podávána pitná voda s karnosinem již od dvou měsíců věku. U nich karnosin prodloužil život průměrně o 20% ve srovnání s kontrolní skupinou krmenou bez karnosinu. Navíc, tyto myši s urychleným stárnutím, které mají průměrný život v trvání 15 měsíců, vykazují známky stárnutí průměrně v 10 měsících věku. Myši krmené s přidáním karnosinu byly ještě bez známek stárnutí ve 12 měsících. Také jejich srst vykazovala zcela zřetelně známky „mládí“ v tomto věku – lesklou srst (44% versus 5%) a nižší výskyt kožních ulcerací (typická známka stáří u těchto myší) (14% versus 36%).

Karnosin také významně redukoval výskyt páteřní lordokyfózy (patologické zakřivení páteře jako další známky stáří) a kožní léze kolem očí, ale neměl žádný vliv na výskyt rohovkových zákalů. Avšak nejostřejší kontrast byl patrný v chování – jen 5% myší bez karnosinu vykazovalo normální chování ve stáří, na rozdíl od 58% s karnosinem. Byly zkoumány také biochemické ukazatele stárnutí mozku. Membrány mozkových buněk karnosinových myší měly statisticky významně nižší obsah malodialdehydu (MDA), vysoce toxického produktu oxidativních (volnými radikály) poškození membránových lipidů. Aktivita monoaminooxidázy B byla u karnosinových myší nižší o 44%, což ukazuje na udržování produkce dopaminu (nervový přenašeč, jehož nedostatek vede k projevům Parkinsonovy nemoci). Glutamát vázající se na jeho buněčné receptory byl dvojnásobný u karnosinových myší. Protože glutamát je hlavní excitační nervový přenašeč, může to vysvětlovat normalitu chování u myší krmených karnosinem.

Tato studie prokázala, že karnosin významně zlepšuje příznaky stárnutí ve vzhledu, fyziologickém zdraví, chování i mozkových biochemických ukazatelích, včetně prodloužení života u geneticky změněných myší s akcelerovaným stárnutím. Autoři této studie, poněkud skromně, uzavírají, že karnosinem krmené myši je možné charakterizovat jako více odolné proti rozvoji příznaků stárnutí.

DMAE posiluje účinky karnosinu:

DMAE je neoddiskutovatelně  dokonalým  společníkem karnosinu v boji proti stárnutí.

Jednou z primárních funkcí DMAE  je, že vyplavuje z našeho těla nahromaděný lipofuscin- z neuronů v našem mozku, z kůže, ze všech ostatních orgánů. Také doplňuje carnosin tím, že sám o sobě zabraňuje a může zvrátit tvorbu příčných vazeb a prodloužit délku života.

Doporučené užití a dávkování
1 kapsli 1-3krát denně, ideálně s jídlem, nebo se řiďte pokyny kvalifikovaného lékaře.

Skladem
Značka: NOW Foods
709 Kč

Složení
Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 50 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
L-Karnosin (β-alanyl-L-histidin) 500 mg ***
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Další složky
Hypromelóza (celulózová tobolka), kyselina stearová (rostlinný zdroj) a oxid křemičitý.
Neobsahuje pšenici, lepek, sóju, kukuřici, mléko, vejce, ryby, mořské plody nebo ořechy. Vyrobeno v zařízení dodržujícím správnou výrobní praxi (GMP), které zpracovává další ingredience obsahující tyto alergeny.

Upozornění
Pouze pro dospělé. Trpíte-li onemocněním, jste těhotná, kojíte, snažíte se otěhotnět, je vám méně než 18 let, nebo užíváte léky, poraďte se před užitím tohoto přípravku s lékařem.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není náhradou pestré stravy.
Může docházet k přirozené změně barvy produktu.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Uchovávejte na suchém a chladném místě. Obal prosím recyklujte.

Zpět do obchodu